Jak przygotować się do pierwszego roku studiów?

Już niebawem rozpocznie się kolejny rok akademicki. Dla wielu osób, będzie to jednak pierwsze zetknięcie z nową rzeczywistością. Początki nie są łatwe, dlatego już teraz warto chociażby zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze przybory, aby oszczędzić sobie dodatkowego stresu.

1. Odpowiednia torba/plecak
Studenci pierwszego roku mają w planie zazwyczaj więcej zajęć niż inni, a co za tym idzie, muszą nosić ze sobą więcej książek i zeszytów. Ponadto, jeśli na uczelni spędza się około 8-10 godzin dziennie, duża torba może sprawić, że uda się spakować nie tylko przybory do nauki, ale także termos z kawą bądź lunchbox z domowym jedzeniem.

2. Markery
Kolorowe długopisy i markery mogą znacznie ułatwić życie w trakcie przygotowań do sesji bądź kolokwium. Otóż powszechnie znany jest fakt, że kolory lepiej wpływają na zapamiętywanie i przyswajanie wiedzy.

3. Teczki i segregatory
Wykładowcy bardzo często wręczają studentom duże ilości kserówek, które zawsze powinno się mieć przy sobie w odpowiedniej teczce. Warto również pamiętać o tym, że materiały zgromadzone podczas pierwszego bądź drugiego roku studiów mogą okazać się przydatne w trakcie pisania pracy licencjackiej, a nawet magisterskiej, dlatego warto je zachować. Przy tym pomocne mogą stać się duże segregatory.

4. Kartki bądź zeszyty
Bez względu na to, czy student decyduje się na pisanie notatek na laptopie bądź tablecie, zawsze warto mieć przy sobie najpotrzebniejsze przybory do pisania. Zdarza się bowiem, że urządzenie może przestać działać lub zwyczajnie bateria zdąży się wyładować w trakcie wykładu.

5. Komplet długopisów
Szczególnie przydatny w trakcie egzaminów. Bywa, że ciężko w takim momencie pożyczyć od kogoś coś do pisania, a ponadto rozmowy w trakcie egzaminu mogą grozić zabraniem kartki.

6. Kubek termiczny i lunchbox
Kubek termiczny staje się szczególnie przydatny w trakcie zimy. Wczesne wstawanie, a także duża ilość godzin spędzonych na uczelni może sprawić, że kofeina będzie niezbędna. Oprócz tego, przynoszenie w lunchboxie wlanego jedzenia oraz oszczędzanie na napojach pozwoli każdemu studentowi zaoszczędzić pare groszy.

7. Powerbank
Długie godziny spędzane na uczelni są w stanie „pokonać” każde urządzenie multimedialne. A ze względu na to, że pomiędzy zajęciami może być ciężko znaleźć chwile czasu na podłączenie ich do prądu, zawsze warto mieć przy sobie zapasową energię. Dzięki temu, nawet w trakcie wykładów można w pełni korzystać ze swoich urządzeń.